Z deníků

Přepis vybraných úryvků z deníku Dobré tmy, který byl k dispozici v chatce ve formě sešitu. Někteří účastníci zde zapsali své pocity a zážitky, nejdříve před pobytem těsně před zhasnutím a potom po pobytu před odjezdem.

Vlaďka

Po pobytu

… Tma naslouchá upřímným přáním a dokáže obdarovat neskutečnými dary. Ač je tmou tmoucí, je možné ji přezářit světlem. Tma je moudrá a odkrývá postupně jen to, na co je člověk připraven, co je schopen přijmout a pochopit. …

Martin 1

Před pobytem

Do pobytu ve tmě mě přivedla intuice nebo řeč symbolů. Nevěděl jsem co mě čeká, vlastně jsem se ani nezabýval touto myšlenkou. Moje heslo zní „Co se má stát, to se stane.“ a s tím jsem zde dorazil.

Po pobytu

Tak a to je konec, nebo vlastně začátek. Začátek nového Martina. To bude fuška a dlouhá cesta. UF, UF. Zjistil jsem vše co jsem chtěl, ale daleko víc věcí, které jsem nechtěl o sobě vědět. Teď už jenom si najít vlastní cestu jak dosáhnout vytouženého cíle. …

Iveta

Před pobytem

… Rozmístila jsem si svoje věci po místnosti. Ještě se chci umýt a pak zhasnu. Rozsvítím si až za 5 dnů. tedy, jestli… Ale ne! Těším se a možná jsem i trochu dojatá. A taky maličko k smíchu, jak se na to připravuji. Na cestu k sobě. Tak jo… Jdu na to. Polehoučku, potichoučku. Všechno je jenom hra. Tak já si jdu tam uvnitř chvíli hrát. To se mám!!!

Po pobytu

A jsem venku na světě. A je mi moc hezky. Nevím, jestli jsem jiná, jen cítím, že jsem se vrátila k sobě. A že všechno tam uvnitř mám a v pořádku. Jako bych se vrátila domů. Cítím klid a jemné něžné dojetí, že mohu žít. Děkuji tmě za světlo! A Tobě Jirko děkuji za vlídná slova, úžasné a vydatné jídlo, opravdu mi moc chutnalo, a taky za možnost pobytu v útrobách této chatky. Byla jsem zpátky v bříšku u maminky. Děkuju!!!

Martin 2

Před pobytem

KDO JSEM JÁ?

Tato otázka v projevu bytí člověkem mne provází od zrodu tohoto těla, které je tady a teď. V chatce? V Dobré u Frýdku-Místku? Skutečnost – Sen?

Srdce jen ví.

Děkuji tmo.

Po pobytu

Oči jsou naplněny slzami božské lásky, v pokoře tónové vibrace rovnosti.

Odhalená vděčnost života ve všech jeho podobách, srdce hřející jako vyjádření mého účelu.

SVRCHOVANÁ JEDNOTA

Projasňujeme cestu

Plynutí v soucitu

Veronika

Před pobytem

… Znamení na cestě – vše mi dávalo na srozuměnou, že jsem si vybrala dobře. Ta změna začala stejně už dříve, toto je jen další střípek do mozaiky mého nalézání a probouzení…

Po pobytu

Šla jsem do tmy a nalezla SVĚTLO. Přišla jsem se strachem, odcházím a jsem v LÁSCE. Vděčnost životu, sobě, všem. Vina není, jen dar od Jednoty. Dobro a zlo nejsou, je jen prázdnota a ta má mnoho podob, jednou jsem i já. Kdybych neprožila temnotu, nenalezla bych světlo. Děkuji za obojí. … Světlo tu bylo vždy, nalézám ho Teď a tady.


Světlo nemusí být viděno, zvuk nemusí být slyšen, Láska nemusí být cítěna, ale přesto tu jsou.

V jednom.

Ve všem.

Navždy.

Vilma

Po pobytu

Ticho a tma, jako návrat do lůna…a člověk odchází znovuzrozený.

Barča

Po pobytu

Tma je tak barevná, pokojná a mocná. Naučila mě lásce. Trpělivost, pokora, láska a statečnost.

PS: Do dneška jsem neměla tušení v jak dokonalém žiji světě. Bylo mi tu krásně.

Jaromír

Po pobytu

Stal jsem se na týden tulákem po hvězdách. Našel jsem ale i cestu ke svému srdci, cestu domů, ke svým kořenům.

Jana

Po pobytu

Tma mě překvapila, jak je léčivá, pravdivá, tvořivá a zavede až domů k srdci. Děkuji s láskou příležitosti, této chatce, prostoru.

Některé další zápisky si můžeš přečíst v samostatném dokumentu zde.